"יש אפשרות שלמשקיע לא יהיה זמן לקרוא את התוכנית העסקית המלאה"

הכנת תוכנית עסקית והעברת המסר הרצוי

אתם נמצאים בדילמה. לאחר השקעה רבה בניתוח פוטנציאל, כדאיות, משאבים, סיכונים, מימון קיים ונדרש, ועוד אלמנטים רבים שמרכיבים את התוכנית העסקית שלכם, כעת נותרה השאלה; איך לגרום למשקיעים להתביית על המטרה העיקרית שלכם. למען האמת, המצב אירוני לא מעט. מצד אחד דורשים מכם פרוט ועומק, ומצד שני, יש אפשרות שלמשקיע לא יהיה זמן לקרוא את התוכנית העסקית המלאה עד סופה. אז מה עושים?

בונים מצגת! - מצגת עסקית (ראה מצגת עסקית) ועדיף שתהיה באנגלית (ראה גם מצגת באנגלית).


סיבות שונות להכנת מצגת תוכנית עסקית

שתי סיבות עיקריות לתוכנית עסקית:

  1. גיוס הון או סיוע אחר
  2. שיתוף פעולה עסקי

כל אחת ממטרות אלו פונה בדרך כלל לקהל יעד שונה ובהתאם יש לכל מטרה מבנה תוכנית עסקית שונה. נקודה זאת חשובה, מכיוון שכל פריט מידע שלא מעניין את הצופה הוא זמן מבוזבז – ובמצגת כל רגע יקר. עד כאן, התייחסנו בעיקר לתוכנית עסקית לצורך קבלת סיוע מגורמים חיצוניים. אולם, יש גם תוכניות עסקיות לשימוש פנים-ארגוני.


מצגת תוכנית עסקית פנימית - אופרטיבית

תוכנית עסקית נדרשת גם לצורכי הארגון, בכדי להציג דרך מתוכננת לחברי הנהלה, מנהלים, שותפים עסקיים ועוד. הדגש הוא על אסטרטגיה עסקית, שיתוף פעולה ונושאים ארגוניים אחרים. אמנם במקרים מסוימים התוכנית מהווה תכתיב כמו שינויים ארגוניים שנקבעו, אך גם כאן מטרת המצגת היא להעביר את הרעיון בצורה ממוקדת, ברורה ומשכנעת.


סיוע בהכנת תוכנית עסקית ועוד

היירייט מכינה תוכניות עסקיות, מצגות עסקיות שונות, וחומרי עזר שיווקיים. אנו מתמחים בכתיבה שיווקית באנגלית. לעוד מידע על בניית מצגת תוכנית עסקית, בניית מצגות באנגלית ועוד שירותי כתיבה באנגלית של Highwrite, השאירו פרטים בהמשך עמוד זה או התקשרו כעת 09-8847182