לאפשר ללקוחותיכם להיות עצמאיים

ארבע סיבות למה לא כדאי לתת לאנשי הפיתוח שלכם לעסוק בכתיבה טכנית:

 1. הערך האמיתי שלהם הוא במה שהם מצטיינים בו – וזה פיתוח!!
 2. אנשי פיתוח לא אוהבים להתעסק בכתיבה טכנית - וכתיבה טכנית ללא אהבה אינה יכולה לצאת מושלמת.
 3. גם אם הם יודעים אנגלית ברמה גבוהה מאוד, רוב הסיכויים שעדיין יהיו להם שגיאות כתיבה באנגלית או צורת כתיבה שלא כל-כך קלה להבנה. תכונה זאת נפוצה גם אצל אנשי פיתוח דוברי אנגלית כשפת אם.
 4. כתיבת תעוד על ידי איש פיתוח עלולה לפגוע במוצר שלכם בעיני המשתמש, ואילו תעוד שכתוב על ידי כתב טכני מקצועי תשפר אותו.


מה זה כתיבה טכנית?

כתיבה טכנית היא אומנות היצירה של תוצרים חיוניים לשיווק ולתמיכה במוצר. חשיבות החומרים הללו מתחילה בשלב קדם-המכירות וממשיכה עד לליווי המשתמש לכל אורך חיי המוצר.

חומרים טכניים כוללים:
 • דפי מידע
 • הוראות התקנה והטמעה
 • מדריכים למשתמש
 • שמות לכפתורים במכשירים
 • מלל לשדות על גבי המסך
 • ניסוח הודעות שגיאה ואזהרה
 • בניית מצגות טכניות
 • הגדרות לממשקים ו-APIs

חומרי כתיבה טכנית צריכים להציג את המסלול הברור ביותר למשתמשי המוצר שלכם. אין זה משנה אם מדובר בקהל 'אולטרה-טכני' או עממי, מכיוון שהאתגר הוא הבנת המשימה הטכנית והמרתה לשפה מותאמת לקהל היעד – טכני או אחר.


חשיבות הכתיבה הטכנית לתדמית שלכם

כמה פעמים קראתם הוראות התקנה בלתי ברורות, או כתובות עם שגיאות באנגלית או נתקלתם במונחים לא הגיוניים באפליקציה?

בשיווק מוצר טכנולוגי ברמה גבוהה יש מקומות רבים שדורשים כתיבה טכנית. פספוסים באנגלית עלולים לחמוק מעיני הכתב הטכני הלא-מקצועי, אך יהיו מורגשים היטב על ידי קהל לקוחות דוברי אנגלית והתוצאה עלולה להזיק לתדמית שלכם.

לעומת זאת, כתיבה טכנית נכונה ומדויקת ושימוש בשמות ומונחים ברורים מדגישים את איכות המוצר שלכם ומחזקים את אמון הלקוחות במוצר ובכם.


כתיבה טכנית להקטנת מספר הפניות לתמיכה

לכתיבה טכנית יש תפקיד חשוב במתן עצמאות ללקוחות שלכם.

מלל שלא מבטא בדיוק את כוונתכם עלול לבלבל את המשתמש ולגרום לתפעול לא נכון ועקב חוסר יכולתו להסתדר לבד הוא יפנה לתמיכה, דבר שעולה לכם בזמן ובכסף, וגוזל זמן יקר מאנשי הפיתוח שלכם.

לעומת זאת, כתיבה חכמה של חומרים טכניים תגרום לעבודה חלקה יותר, ללקוחות עצמאיים יותר ובסופו של דבר בפחות פניות אליכם לקבלת עזרה.

לכן, כתב טכני שיודע לעשות את העבודה כמו שצריך, יביא לכם ROI - החזר על ההשקעה.


הכתב הטכני של היירייט - כתיבה טכנית באנגלית במיטבה

מוצר שפונה לשוק העולמי דורש תמיכה בשפה האנגלית. אנו מתמחים בדיוק בכך. מעבר לכך, יש לקחת בחשבון שאם אתם רוצים כתיבה טכנית ברמה הגבוהה ביותר, ניל לי, הכתב הטכני של היירייט, יליד אנגליה, עבד שנים רבות כמתכנת ומנתח מערכות מידע בצוותי פיתוח תוכנה בחו"ל ובארץ. ניל מבין בטכנולוגיה, יודע לנתח דרישות, מבין תהליכם ומומחה בכתיבה טכנית באנגלית ברורה, קצרה ומובנת. אם הנכם רוצים חומר שיווקי שישכנע את הלקוחות, מסמכים טכניים שיקטינו לכם את עלות תקורת התמיכה ובכלל ליהנות מ-ROI מהיר, הגעתם למקום הנכון.

למידע נוסף על כתיבה טכנית באנגלית ועוד שירותי כתיבה באנגלית של Highwrite, צרו קשר היום.ראו גם: